Pep Guardiola: Nebudu riskovat treble Premier League kvůli evropské slávě

Je možné vyhrát ve velkém, aniž byste házeli kostkami. Bezprecedentní čtyřnásobek Pepa Guardioly mu přinesl největší jackpot anglického fotbalu, ale nejedná se o hazard, který by byl ochoten riskovat hazardem při snaze o evropskou slávu.

Vítězové Premier League z Manchesteru City v neděli čelí držitelům Liverpoolu v Lize mistrů. Zatímco Guardiolov dobrodružný přístup přinesl v minulé sezóně 169 gólů, je přesvědčen, že by se nesnažil pracovat na kampani zvenčí s napodobováním Jürgena Kloppa dobýváním Evropy.

„Liga mistrů je důležitý turnaj, který je obtížné vyhrát, “řekl. “Ale já nechci jít do kasina a hazardovat se vším, co mám v kapse, po dobu sedmi her.”Nechci to. “„ Vadí mi to “: Guardiola hájí výdaje Man City po Kloppově posměchu Přečtěte si více

Manažer, který byl poprvé definován vítězstvím v evropských pohárech, nyní trvá na tom, že dává větší prioritu domácímu sláva. Proto podle něj obětoval první Ligu mistrů od roku 2011, aby si zajistil hattrick titulů v Premier League.

„Právě teď bych se přihlásil, abych udělal to, co jsme udělali v minulé sezóně,“ naléhal. “Ne vyhrát Ligu mistrů a [znovu] získat čtyři tituly.” Tvrdil, že nabízí větší pracovní spokojenost. “Chci být šťastný během 11 měsíců.” Dělá mi to radost Premier League. Když jsem vyhrál, dny poté jsem šťastnější. Chodím lépe do restaurací, cítím se lépe, lépe pracuji se svými hráči.To je to, co mi dává.

„Počkám si do února, abych si zahrál sedm her se vším, co je v černé barvě? Z mého pohledu je to příliš riskantní. Musíte to zvládnout. Chcete-li zachovat zdraví týmu, zaměřte se na Premier League. Premier League je vždy nejdůležitější věc, místní soutěž, protože je to každý víkend. “

Pokud v Premier League přijdou porážky za nižší cenu – a dokonce ve dvou sezónách, kdy City nashromáždilo 198 bodů, prohráli šestkrát – štěstí hraje menší roli.City vystoupilo z Ligy mistrů do Tottenhamu na góly venku; to, co se ukázalo jako rozhodující pro paže a stehna Fernanda Llorenteho a poté, co se objevil vítěz Raheema Sterlinga, bylo pomocí VAR převráceno.

„Ofsajd jednoho palce, žádný palec mimo hru, rozhodnutí, rozhodčí, přijíždějící se spoustou zranění, tým je lepší než ty, “řekl Guardiola. “U jedné nebo dvou her se může stát mnoho věcí.” Vyhrávat Ligu mistrů je tak těžké, tak, tak komplikované. “ Facebook Twitter Pinterest Rodri z Manchesteru City v pátek trénuje.Fotografie: Matt McNulty / Manchester City FC prostřednictvím Getty Images

Pokud štěstí upřednostňovalo Kloppovy statečné hráče a Guardiola soustavně pochválil tým, který obdivuje, trochu to mrzí, že byl bezprecedentně srovnán bezprecedentní čistý postup anglických trofejí z města s kontinentálními výkony Liverpoolu.

„Výhra v Lize mistrů má veškerou zásluhu,“ poznamenal. “Ale proč je vyšší než to, co jsme dělali za 11 měsíců?” Jsem si docela jistý, že by Liverpool rád vyhrál poslední Premier League [po] 30 letech, kdy nevyhrál. Je neuvěřitelně dobré, co udělali v Lize mistrů, ale vítězství v Premier League je opravdu dobré. Byli jen o jeden bod pozadu, ale my jsme byli lepší. “The Fiver: zaregistrujte se a získejte náš každodenní fotbalový e-mail.

Neschopnost City dobýt kontinent však přesto stála určitou cenu.Je to důvod, proč Guardiola cítí, proč byli jeho hráči přehlédnuti v sezóně ocenění. Kevin De Bruyne byl vedoucím představitelem City v žebříčku Ballon d’Or 2018, jeho 29 bodů bylo zakrslých vítězem – a vítězem Ligy mistrů – Luka Modric dosáhl 753. 10 lidí nominovaných na toto ocenění si to nezaslouží, “řekl. “Ale byl jsem trochu překvapen, protože naši hráči vyhráli čtyři tituly v Premier League a nebyli tam schopni být ani jednou. Výhra Community Shield by pomohla Liverpoolu ve snaze o Manchester City | Jonathan Wilson Přečtěte si více

„Možná proto, že pro tuto cenu je to sedm her: osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a finále.Až vyhrajete Ligu mistrů, budete tam.

„Za dalších 10 nebo 11 měsíců se o tento druh ocenění nestarají. Je to trochu nespravedlivé, ale je to tak, jak to je. Možná musíte vyhrát pět titulů nebo možná Bernardo šest. Nemyslím si, že jeden hráč udělal v minulé sezóně lepší sezónu než Bernardo Silva, dokonce vyhrál [Ligu národů] s Portugalskem. Možná musíme vyhrát pět nebo šest nebo získat 250 bodů, aby se o tom mohlo uvažovat v příští sezóně. “

Zatímco Sterling byl jmenován fotbalistou roku, žádný hráč města nezískal Cenu PFA, k Guardiolovu úlevě. “Za osm let jsme vyhráli čtyři Premier League a nikdy jsme nevyhráli: ani Sergio [Agüero], ani David [Silva], ani Vincent [Kompany], ani hráči v minulosti.”V sezóně jsme tedy získali 100 bodů, obrovský respekt k Mohamedovi Salahovi, ale Kevin De Bruyne byl nad rámec běžných situací. Ale jsou to názory. “

Tyto názory upřednostnily Liverpool Luise Suáreze, Salaha a Virgila van Dijka, když City vyhrálo ligu v letech 2014, 2018 a 2019 během vlastního sucha.

Soupeři byli protiklady, ale Guardiola je přesvědčen, že Premier League je cena, která se osvědčí nejvíce.